Vlada in sindikati podpisali Dogovor o uskladitvi plač v javnem sektorju z inflacijo

20. januar 2024

Dogovor določa, da se bo plačna lestvica uskladila v višini 80 odstotkov rasti cen življenjskih potrebščin v obdobju december 2022 – december 2023, in sicer se bodo vrednosti plačnih razredov ter nominalnih osnov in dodatkov uskladile s 1. junijem 2024. Slednje pomeni, da vlada namenja dodatna sredstva za plače javnih uslužbencev v letu 2024. Nove vrednosti plačnih razredov v plačni lestvici bodo uveljavljene z novelo Zakona o sistemu plač v javnem sektorju, ki jo bo vlada vložila v zakonodajni postopek. Dogovor obenem tudi določa, da se regres za letni dopust za leto 2024 izplača ob izplačilu plače za februar 2024, in sicer najkasneje do 14. marca 2024.

Priloge:

Dogovor (31,7 KB)