Začetek pogajanj o realizaciji VI. točke dogovora

26. november 2015

V sredo, 25.11.2015, so predstavniki sindikatov javnega sektorja in vlade ponovno sedli za pogajalsko mizo. Na dnevnem redu seje pogajalske komisije je bil začetek pogajanj o realizaciji VI. točke Dogovora o ukrepih na področju stroškov dela in drugih ukrepih v javnem sektorju za leto 2016, s katero je določeno, da se s 1.1.2016 uveljavijo nove uvrstitve delovnih mest, ki so vezana na uvrstitve orientacijskih delovnih mest (ODMN), katerih vrednotenje je bilo spremenjeno z Aneksom št. 1 h KPJS in katerih uvrstitev je zaradi načela enakega plačila za primerljivo delo potrebno zvišati. Sindikalna stran je na seji predstavila svoj predlog realizacije VI. točke dogovora, ki temelji na izhodišču, da je potrebno popraviti vrednotenje vseh delovnih mest, ki so vezana na ODMN, katerih uvrstitev v plačne razrede je bila popravljena z Aneksom št. 1 h KPJS, in sicer v enaki višini kot pri ODMN. Vladna stran je napovedala, da bo svoj predlog realizacije VI. točke dogovora pripravila do 27.11.2015. Pogajanja se bodo nadaljevala predvidoma v torek, 1.12.2015.