Sindikati smo zaostrili zahteve

06. december 2016

Na seji pogajalske komisije 5.12.2016 je ministrica Milojka Kolar Celarc predstavila vsebino sporazuma z zdravniškim sindikatom Fides. Sindikalna stran z njeno predstavitvijo ni bila zadovoljna, saj ni vsebovala konkretnih rešitev in finančnih učinkov dogovorjenih sprememb pri sklepanju podjemnih pogodb in pri vertikalnih napredovanjih zdravnikov ter pri organiziranju neprekinjenega zdravstvenega varstva. V nasprotju s trditvami ministrice je sindikalna stran poudarila, da je Vlada s sporazumom posegla v enotni plačni sistem javnega sektorja.
V nadaljevanju je sindikalna stran vladno seznanila, da po podpisu sporazuma z zdravniki sindikati javnega sektorja ne pristajamo več na podaljševanje varčevalnih ukrepov in zahtevamo, da se s 1.1.2017 v celoti sprostijo. Poleg tega je sindikalna stran poudarila, da se morajo do 31.3.2017 odpraviti anomalije v plačni skupini J in pri ostalih najslabše plačanih delovnih mestih. Ob tem je bilo opozorjeno, da bomo sindikati v primeru, če bo skušala Vlada z enostranskimi ukrepi izničiti sprostitev varčevalnih ukrepov, pozvali javne uslužbence k splošni stavki.