Sindikati javnega sektorja ogorčeni zaradi zlorabe instituta stalne pripravljenosti

15. januar 2016

Pogajalska skupina sindikatov javnega sektorja je na seji 14.1.2016 sprejela izjavo za javnost, v kateri je izrazila ogorčenje nad razvejano domačijsko dejavnostjo na 15 fakultetah ljubljanske univerze glede neupravičenega izplačevanja dodatka za stalno pripravljenost predvsem vodilnim delavcem. Ocenila je, da gre za namerno zlorabo, zato bi morali vsi odgovorni na vodilnih položajih, ki so dodatek prejeli, vrniti vsa sredstva z obrestmi vred. Izgovori vpletenih ministra za finance in ministrice za izobraževanje, zakaj in na kakšen način se je izplačeval dodatek za stalno pripravljenost, so žaljivi do delavk in delavcev zasebnega in javnega sektorja, zato je omenjenim posameznikom izrekla nezaupanje in se pridružila pozivom k ugotavljanju individualne in tudi kazenske odgovornosti vodilnih tako na fakultetah kot v vladi in na ministrstvih. Ker so nekateri nosilci funkcij tudi socialni partnerji, nimajo več kredibilnosti za vključevanje v pogajanja s sindikati in so jih pozvali k odstopu.