Sindikat VIR podpisal aneksa h kolektivnima pogodbama

24. januar 2023

Reprezentativni sindikati na področju vzgoje in izobraževanja smo se 24.1.2023 seznanili z besedilom Aneksa h Kolektivni pogodbi za dejavnost vzgoje in izobraževanja v Republiki Sloveniji in Aneksa h Kolektivni pogodbi za raziskovalno dejavnost. Vlada je ob upoštevanju dogovora, podpisanega 9. januarja 2023, sprejela izhodišča za pogajanja za sklenitev aneksov k obema kolektivnima pogodbama. Na podlagi sprejetih izhodišč sta pripravljena aneksa h Kolektivni pogodbi za dejavnost vzgoje in izobraževanja in Kolektivni pogodbi za raziskovalno dejavnost. S podpisom aneksov se glede na dosedanje stanje zaposlenim na delovnem mestu vzgojitelj predšolskih otrok – pomočnik vzgojitelja, izboljša plačo s povišanjem uvrstitve delovnega mesta za štiri plačne razrede, hkrati pa je opredeljena tudi uvrstitev delovnega mesta strokovnih delavcev z nazivom višji svetnik ter delovnega mesta asistent. Hkrati se realizira tudi zaveza iz obdobja preteklih let za višjo uvrstitev delovnega mesta asistent VII/2 in delovnega mesta mladi raziskovalec VII/2.