Sindikat VIR nasprotuje ukinitvi financiranja učne pomoči

14. januar 2015

Glavni odbor Sindikata VIR je ministrici za izobraževanje, znanost in šport dr. Stanki Setnikar Cankar sporočil, da v sindikatu nasprotujemo ukinitvi financiranja učne pomoči, saj sodimo, da morajo biti učitelji za dodatno delo, ki ga opravljajo, tudi ustrezno plačani. Ministrico smo opozorili, da se je Vlada RS s podpisom Dogovora o ukrepih za zmanjšanje obsega sredstev za plače in druge stroške dela v javnem sektorju za leto 2015 obvezala, da brez soglasja s podpisniki tega dogovora ne bo dodatno posegala v plače, druge prejemke, pravice in obveznosti iz delovnega razmerja ter jo pozvali, da naj navedeni ukrep umakne. Poleg tega smo ji predlagali, da naj v zvezi z dodatnimi varčevalnimi ukrepi, ki jih načrtujejo na ministrstvu, skliče sestanek, na katerem bi skušali poiskati skupne rešitve.