Odgovor ministrice v zvezi s financiranjem učne pomoči

25. februar 2015

Ministrica dr. Stanka Setnikar Cankar v odgovoru Sindikatu VIR, v zvezi z zahtevo po ohranitvi financiranja učne pomoči, sporoča, da se na ministrstvu vseskozi zavedajo pomena učne pomoči za kakovostno izvajanje učnega programa pri delu z otroki s posebnimi potrebami ter da zato v fazi priprave rebalansa proračuna za leto 2015 tudi niso ukinili dodatne učne pomoči, kot ene izmed treh oblik dodatne strokovne pomoči otrokom s posebnimi potrebami, ki je določena z odločbo. Poudarila je, da je bilo ustavljeno le financiranje učne pomoči. V nadaljevanju je ministrica napovedala, da bo ministrstvo sredstva za ta namen šolam nakazalo 5.3.2015, pri nakazilu za februarske plače, pri čemer bodo v zneskih zajete tudi akontacije za mesec januar 2015. V naslednjih mesecih bodo sredstva nakazana mesečno, pri rednih nakazilih sredstev za plače.