Nov začetek pogajanj o politiki plač v javnem sektorju

27. marec 2015

V ponedeljek, 30. marca 2015, skoraj ob izteku dogovorjenega roka, se bo začel nov krog pogajanj o politiki plač v javnem sektorju. Poleg odprave anomalij, zlasti v plačni skupini J, se bomo vlada in sindikati javnega sektorja pogajali tudi o spremembah plačnega sistema v javnem sektorju. Predstavniki Sindikata VIR bomo na pogajanjih vztrajali pri uresničitvi Dogovora o ukrepih za zmanjšanje obsega sredstev za plače in druge stroške dela v javnem sektorju za leto 2015, ki med drugim predvideva, da se s 1. 1. 2016 plače dvignejo na raven pred znižanjem in prenehajo veljavni ostali ukrepi (znižanje premij dodatnega pokojninskega varčevanja, znižanje regresa za letni dopust, zamrznitev delovne uspešnosti …).