Na protestnem shodu zaposlenih v plačni skupini J tudi več kot 100 udeležencev iz Sindikata VIR

04. november 2016

Na protestnem shodu pod naslovom »Zahtevamo pošteno plačilo, nočemo miloščine!«, 3. novembra 2016, ob 12.00 uri, pred poslopjem Vlade RS se je zbralo okoli 2500 zaposlenih v plačni skupini J in glasno zahtevalo dostojno plačilo za svoje delo. Med njimi je bilo tudi več kot 100 članov Sindikata VIR.
Zbrani so prek transparentov in z govori pristojne opozarjali, da jim je dovolj čakanja na izpolnitev dogovorov in da je skrajni čas, da se položaj zaposlenih v plačni skupini J ustrezno uredi, saj je bilo neustrezno vrednotenje njihovih delovnih mest že leta 2009 prepoznano kot anomalija plačnega sistema. Opozarjali so, da delajo samo za plačilo položnic in da je nesprejemljivo, da ljudje, ki so zaposleni, hodijo po pakete hrane na Rdeči križ in Karitas. Zato so zahtevali, da se jim zagotovi dostojno življenje in da za svoje delo dobijo ustrezno plačilo.