GO Sindikata VIR podprl podpis Dogovora

21. december 2016

Glavni odbor Sindikata VIR je sprejel sklep, da bo Sindikat VIR podpisal Dogovor o ukrepih na področju plač in drugih stroškov dela v javnem sektorju in njegove izvedbene akte. Glavni odbor je ocenil, da predstavlja parafirani Dogovor sprejemljiv kompromis, ki je koristen za javne uslužbence, saj poleg odprave varčevalnih ukrepov določa tudi roke in maso sredstev za odpravo anomalij plačnega sistema. Poleg tega vsebuje varovalke in zaveze, ki so vezane na soglasje glede spreminjanja ZSPJS in uslužbenske zakonodaje, smiselno upošteva nekatere vsebine, ki so bile dogovorjene v sporazumu Vlade s sindikatom Fides, daje podlago in rok za ureditev plačila pripravljenosti na določenem kraju in za leto 2018 določa obveznost začetka pogajanj o preostalih ukrepih, uvedenih z ZUJF.
Podpis Dogovora in njegovih izvedbenih aktov je napovedan za 21. decembra 2016, ob 14.30 uri.