Doseženo soglasje glede plačne skupine J do vključno 14. plačnega razreda

17. december 2015

Na seji pogajalske komisije 16.12.2015 sta se vladna in sindikalna stran uspeli uskladiti o realizaciji VI. točke Dogovora o ukrepih na področju stroškov dela in drugih ukrepih v javnem sektorju za leto 2016, in sicer v delu, ki se nanaša na plačno skupino J. Na ravni pogajalskih skupin je bilo dogovorjeno, da se v plačni skupini J s 1.1.2016 za en plačni razred dvigne vrednotenje delovnih mest do IV. tarifnega razreda, ki so uvrščena do vključno 14. plačnega razreda. Da bi bilo lahko novo vrednotenje navedenih delovnih mest dejansko uveljavljeno s 1.1.2016, je v začetku prihodnjega tedna predviden podpis aneksov h kolektivnim pogodbam posameznih dejavnosti. Še naprej pa ostaja odprto vprašanje realizacije VI. točke dogovora v delu, ki se nanaša na uvrstitev delovnih mest v plačni podskupini D1, ki so vezana na orientacijsko delovno mesto asistenta z doktoratom. Dogovorjeno je, da se bodo pogajanja o uvrstitvi delovnih mest v plačni podskupini D1 nadaljevala.