Doseženo soglasje glede plačne podskupine D1

21. december 2015

Predstavniki pogajalske skupine MIZŠ in reprezentativnih sindikatov na področju vzgoje in izobraževanja smo 21.12.2015 dosegli soglasje o realizaciji VI. točke Dogovora o ukrepih na področju stroškov dela in drugih ukrepih v javnem sektorju za leto 2016, glede uvrstitve delovnih mest v plačni podskupini D1, vezanih na orientacijsko delovno mesto asistent z doktoratom, ki je bilo z Aneksom št. 1 h KPJS dvignjeno za štiri plačne razrede.
Na pogajanjih je bilo dogovorjeno, da se s 1.1.2016 in s 1.1.2018 za dva plačna razreda dvigne uvrstitev delovnih mest bibliotekar z doktoratom, organizator praktičnega usposabljanja z doktoratom in visokošolski učitelj lektor z doktoratom, medtem ko se uvrstitev ostalih delovnih mest v plačni podskupini D1 dvigne za en plačni razred. Pogajanja o uskladitvi delovnih mest v plačni skupini D1 se bodo nadaljevala v letu 2018.